Tarihten günümüze nomuli karşıtları

Nomuli karşıtlığı 2002 yılından beri var oldu ve çeşitli biçimlerde olmaya devam ediyor lakin bunlara papuç bırakacak kadar yelkenleri suya indirmiş değiliz ve hiç olmadık. Her tezin antitezi var ve bize de karşı olanlar var ama bunlar avuçlarını bir şekilde yalayacaktır çünkü biz her halükarda başarıya sahibiz.

İlk nomuli karşıtları 2004 yılından itibaren çıktı. “Toplum dili olamaz bir şey olamaz” eleştirisi yapanlar o günkü kaptancanın sözlüksüz gramersiz halinden bile çekinmişti. Eleştirilerini yüzümüze karşı yapamayan bu kişilerin bir süre sonra bizle iletişiminin kesilmiş olması da isabetli olmuştur bilmediğinin düşmanlarıdır bunlar.

Daha sonra “kaptanca duyulmamış bir şey” diye karşı çıkanlar oldu, sebepsiz yere projemizi sonlandırmamızı isteyen aptallar oldu. projeyi sonlandırmalıydık peki neden? sebep yok. bunlara karşı dik duruşumuzu sergiledik cevaplarını aldılar

Projemizin yaşadığını görenlerin gözleriyle bize nefretle bakması mesela bu da karşıtlığa bir örnekti o gözler hiç gerçeği göremedi, güneşe gözlerini hep kapattı.

Fiziksel saldırıda bulunma olayı nomuli tarihinde bir kere yaşandı ki bunu nomuli tarihi belgeselimizde, yapaydil.net wikisinde, nomuli tarihi yazımızda birçok kez anlattık fiziksel saldırının asla başarıya ulaşamayacağını tüm saldırganlar gördü biz fiziksel saldırıya boyun eğecek insanlar değiliz ve asla olmadık.

Projeye hakaret edip projeden bizi vazgeçirmeye çalışanlar hep olmuştur ki bunlar hep başarısız olmuştur bunların hakaretlerini kendilerine yıllarca yedirmesini bildik bundan dolayı kıvançlıyız hepsi söylediği lafları yedi. kaldı ki herkes kapasitesi neyse o kadarını algılar nasipsizlerin sanattan anlamasını beklemek abesle iştigal.

Yıllar geçtikçe karşıtlar farklı yöntemler belirlemiştir mesela farklı bir dil öğren diye projeden bizi vazgeçirmeye çalışmıştır sanki biz yabancı dillerle ilgilenmiyormuşuz gibisinden. “Sana x dilinde sözlük alayım sen bu dilden vazgeç” yok ya başka ne istiyorsun? o kadar basit mi? x dilinde türkçe-x sözlük değil o dilin ciltler dolusu külliyatını getir yine nomuliyi satın alamazsın.

Başka yöntemlerle nomuliyi engellemek isteyenler oldu mesela anlayışçılıkla nomuliyi ayırmak isteyen akılsızlar oldu. nomuliyle anlayışçılık sadece nomuli öğrenmek isteyen insan babında ayrılabilir yani nomuliyi her dinden, ideolojiden, ırktan, cinsiyetten insan öğrenebilir ve kullanabilir yani bu şekilde olabilir onun haricinde nomuli ve anlayışçılık birbirini tamamlar nomuli anlayışçı felsefeye hizmet eder anlayışçı olmak için de yapay dilci olmanız şarttır. Nomuli ile anlayışçılığı ayıracakmış kargalar güler. Anlayışçılığı yıkarsan nomulinin kökü kurur kökü kuruyan ağaç devrilir yapay dilciliği anlayışçılıktan ayırırsan anlayışçılık biter.

Bir de rüşvetçilikle engellemek isteyenler oldu kimse gidip sana şu kadar para nomuliden vazgeç demedi ama nomuli yerine şu meseleyle uğraş sana büyük zenginlikler gelecek diyenler oldu. misal nomuliyi bırak yazılımcı ol diyenler oldu. Bu teklifi yapanlar bu teklifi yaptıklarında şahsım için böyle bir şey için vakit çok geçti elbette hayat çizgimi bir şekilde çizmişim böyle bir şey olamazdı. Ha deyince yazılımcı olamazsınız benim de böyle bir niyetim ve merakım yok işin ucunda çok para olabilir ama artık günümüzde bu da görecelidir. Kaldı ki hayatımı devam ettirebilmek için gereken bir işim zaten var bunların bu teklifleri hariçten gazel okumaydı anlayacağınız.

Sonraları nomuli karşıtları “tüm çabalarımız sonuçsuz kalıyor” dedi ve şöyle bir yöntem geliştirdi; “şimdi sana desem ki boşuna uğraşıyorsun diye ama sana tesiri olmaz çünkü cevabını verirsin”. güler misin ağlar mısın yani desem ki diye asıl niyetini söylüyor anlayacağınız. Madem cevabını veriyorum ve susuyorsun o zaman haklı olan benim senin karşıtlığın boş yeredir.

Başka nomuli karşıtları da çıktı ve şunu dedi “bir süreliğine ara versen olmaz mı?” yok canım başka? o hata bir kere yapılır. bu teklifi bir de nomulinin uyandığı 2010 yılında sunanlar vardı oyuncak mı lan bu?. nomulinin pasifleştirme teklifleri de ayağımın altındadır asla böyle bir şey olmayacaktır.

O yüzden nomuli karşıtları sakın rehavete kapılıp karşıtlık yapmasın cevaplarını alacaklar. Bunların ağa babaları ağızlarının payını aldı kendileri de alır. nomuli kuşaklar boyu devam ederse 7 göbek sonrası torunları da karşıtlık yapınca cevap alır.

Log out of this account

Leave a Reply